NFZ: możliwe utrudnienia działania systemu Kolejek Centralnych

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2016 16:44

NFZ poinformował na swojej stronie internetowej, że w niedzielę (12 czerwca) zostanie udostępniona nowa wersja usług sieciowych (WebService) dla systemu Kolejek Centralnych (AP-KOLCE). W związku z aktualizacją około godziny 22 mogą nastąpić utrudnia w działaniu systemu z powodu wdrożenia nowej wersji.

W obsługiwanych wersjach: 2.3 - funkcjonalność pozostaje bez zmian, W wersji 2.4 - wprowadzono funkcjonalność systemu Komunikatów przekazywanych przez NFZ do świadczeniodawców dla systemu Kolejek Centralnych (KOLCE), w tym rozkazów pobierania listy komunikatów, odczytu komunikatów oraz potwierdzania odczytania komunikatów wymagających potwierdzenia odczytania.

Świadczeniodawcy, których dostawca oprogramowania wykorzystuje usługę sieciową w wersji 2.4, proszeni są o upewnienie się, że w aplikacji została zaimplementowana obsługa odczytywania ww. komunikatów. Przejście na usługę sieciową w wersji 2.4 bez jednoczesnej obsługi odczytu obowiązkowych komunikatów może spowodować blokadę pracy w aplikacji świadczeniodawcy (konieczne jest potwierdzenie odczytania obowiązkowych komunikatów).

Wraz z wdrożeniem nowej wersji ws-broker-server-kolce zarówno na środowisku produkcyjnym jak i testowym zostanie wyłączona obsługa rozkazów w wersji 2.2. Do końca czerwca pozostanie wersja 2.3.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum