NFZ, Medicover i LUX MED szukają start-upów z branży e-zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 września 2019 08:25

NFZ i dostawcy usług z zakresu opieki medycznej Medicover i LUX MED szukają start-upów do współpracy przy wprowadzaniu cyfrowych rozwiązań w branży. 20 września podczas konferencji Forum e-Zdrowia zostaną ogłoszone wyniki konkursu, który wytypuje zwycięskie firmy.

NFZ, Medicover i LUX MED szukają start-upów z branży e-zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Digital Health Hackathon, który odbędzie się w połowie września to konkurs dla mikro, małych i średnich firm, w tym start-upów gotowych do podejmowania wyzwań z obszaru e-zdrowia. Do udziału w Hackathonie mogą zgłosić się przedsiębiorstwa, które chcą nawiązać współpracę w obszarze cyfrowej transformacji w opiece zdrowotnej z NFZ-em, Medicoverem i LUX MED-em.

Wyzwania przygotowane przez trzy podmioty oferujące w Polsce usługi opieki medycznej dotyczą analityki danych z obszaru ochrony zdrowia, a także informatycznych rozwiązań, które będą wsparciem dla lekarza podczas wizyty pacjenta w gabinecie - zapowiadają organizatorzy hackathonu.

Zespoły konkursowe będą miały dwa dni na opracowanie swoich rozwiązań, które oceni jury złożone z ekspertów, przedstawicieli instytucji formułujących wyzwania oraz organizatorów.

Udział w Digital Health Hackathon ma być dla małych firm realną szansą na współpracę z kluczowymi instytucjami z obszaru zdrowia w Polsce. Dodatkowo w przypadku każdego z wyzwań zespoły konkursowe będą mogły zdobyć nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 20 września 2019 r., podczas drugiego dnia konferencji Forum e-Zdrowia w Sopocie.

Zgłoszenia do udziału w Hackathonie przyjmowane są do piątku 6 września 2019 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum