Monitorowanie dawki promieniowania staje się możliwe. Wszystko za sprawą nowego programu

Autor: oprac. JKB • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia05 sierpnia 2021 12:05

Istnieje rozwiązanie, które pozwala na stałe monitorowanie dawki promieniowania. Dzięki temu optymalizacja podczas całego procesu napromieniowania będzie dopasowana do pacjenta.

Istnieje oprogramowanie ułatwiające zarządzanie dawką promieniowania. Fot. Shutterstock
  • Nowa wersja oprogramowania służącego do monitorowania dawki wraz z narzędziem do zarządzania danymi została wdrożona przez firmy Affidea i GE Healthcare
  • Rozwiązanie działa w czasie rzeczywistym, przy okazji zbiera odpowiednie dane i wszystko analizuje
  • Umożliwia ono, m.in. zarządzanie danymi na temat podawanego kontrastu i powiadamia o szczegółach iniekcji

Zaktualizowana wersja oprogramowania

Nowy program Dose Excellence pozwala na analizowanie informacji o dawce dostarczanego promieniowania, na poziomie szczegółowości, który nie był dotychczas możliwy.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, kluczową cechą zaktualizowanego Dose Excellence jest przede wszystkim zarządzanie danymi o kontraście. Jednocześnie ułatwia zrozumienie danej sytuacji klinicznej oraz informuje o skumulowanej dawce jodu (wraz z możliwymi czynnikami ryzyka). Oprócz tego, dostarcza informacje o szczegółach iniekcji.

Zaproponowane rozwiązania będą w późniejszym czasie pomocne dla firm koordynujących oprogramowanie, aby udoskonalić protokoły kliniczne, a także umożliwią śledzenie historycznych danych pacjentów w zakresie promieniowania. Finalnie, pomoże to spersonalizować podawanie kontrastu każdemu pacjentowi z jednoczesnym uniknięciem niepotrzebnych iniekcji.

- Opieka zdrowotna podlega cyfrowej transformacji, a w Affidea jesteśmy zobowiązani do kierowania tymi zmianami, poprawiając bezpieczeństwo pacjentów i jednocześnie zwiększając efektywność operacyjną. [...] Wprowadzenie nowej wersji Dose Excellence wzmacnia nasze zaangażowanie w podnoszenie standardów w radiologii do najwyższych z możliwych – zaznaczył w komunikacie dr Alessandro Roncacci, senior vice-president i chief medical offcier w Affidea.

Przydatne narzędzie

Oprócz wspomnianego oprogramowania, pomocne w nowoczesnej radiologii są narzędzia proponowane przez obie firmy, czyli Imagine Insights Business Intelligence. Jest ono odpowiedzialne za aktualizowanie źródeł danych w jeden obraz. W ten sposób zespoły kliniczne są na bieżąco informowane o wszystkim i mogą skupić się na prowadzeniu dalszych badań.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum