×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mobilna aplikacja pomaga w zmianie nawyków żywieniowych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia10 sierpnia 2016 19:59Aktualizacja: 10 sierpnia 2016 20:02

Poznański start-up stworzył mobilną aplikację pomagającą w zmianie nawyków żywieniowych. Rozwiązanie dzięki specjalnym algorytmom, układa odpowiednio dopasowany dla danej osoby zestaw posiłków.

Mobilna aplikacja pomaga w zmianie nawyków żywieniowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zespół drBarbara.pl razem z Eleonorą Burzyńską - córką lekarza, która po latach postanowiła iść w ślady ojca, pomagając ludziom w powrocie do zdrowia - opracował metodę uczącą użytkowników aplikacji zasad racjonalnego odżywiania.

Aplikacja zawiera szereg skomplikowanych algorytmów, które na podstawie formularza zdrowia tworzą odpowiednio dopasowany zestaw posiłków.

- Kuzynka powierzyła mi opiekę nad swoją córką. Okazało się, że dziewczyna od dłuższego czasu ma problem z nadwagą, a stosowane przez nią diety zamiast pomóc sprawiły, że jej waga była jeszcze większa - wspomina Burzyńska.

W ten sposób narodził się pomysł na aplikację, którą połączy nowe technologie, najnowsze badania i wiedzę medyczną. Z pomocą przyszła spowinowacona z Eleonorą dr Barbara Burzyńska - lekarz medycyny, która objęła projekt opieką merytoryczną. To właśnie jej aplikacja zawdzięcza swoją nazwę i naukowy charakter.

Do najistotniejszych funkcji aplikacji należy lista zakupów, porady dietetyka i automatyczne przypomnienia o konieczności zjedzenia posiłku; brak nawyku regularności jedzenia jest typowym negatywnym przyzwyczajeniem osób żyjących w XXI wieku.

Poznański start-up daje również możliwość monitorowania postępów odchudzania poprzez wykresy zmiany masy ciała oraz stanu zdrowia za pomocą archiwum badań laboratoryjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze