Minister Rafalska: proponujemy nowy termin wejścia w życie e-zwolnień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2018 11:28

Proponujemy przesunięcie terminu wejścia w życie e-zwolnień na 1 grudnia 2018 r - powiedziała w piątek (20 kwietnia) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Są regiony, gdzie procent wystawianych zwolnień jest niewielki - argumentowała.

Na zdj. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Minister zwróciła uwagę, że według obowiązujących przepisów e-zwolnienia mają wejść w życie 1 lipca tego roku. - Chcemy zaproponować przesunięcie tego terminu na 1 grudnia 2018 r. - poinformowała.

Zapowiedziała, że przesunięcie terminu wprowadzenia rozwiązania znajdzie się w projekcie ustawy o identyfikacji cyfrowej, który prowadzi ministerstwo cyfryzacji. Dodała, że w celu dodatkowego zabezpieczenia poprosi posłów PiS, aby przygotowali projekt nowelizacji ustawy, która również przesunie termin wejścia w życie e-zwolnień.

Rafalska podkreśliła, że lekarze wystawiają coraz więcej e-zwolnień, ale wciąż są regiony, gdzie procent takich zwolnień jest niewielki. - Proponuje również rozwiązanie, które było zgłaszane przez liczne środowiska lekarskie. Dotyczy asystenta medycznego, a więc osoby, która mogłaby stanowić istotne wsparcie, pomoc przy wystawianiu elektronicznych zwolnień - powiedziała minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum