Międzychód: szpital dołącza do wielkopolskiego systemu e-usług

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2017 13:45

Szpital Powiatowy w Międzychodzie będzie częścią wielkopolskiego systemu e-usług w wielkopolskich placówkach ochrony zdrowia. Chodzi o systemy e-rejestracji i e-dokumentacji. Dyrekcja lecznicy oraz zarząd powiatu podpisały już umowę partnerską w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Międzychód: szpital dołącza do wielkopolskiego systemu e-usług
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Cały projekt będzie realizowany w partnerstwie z 28 starostwami powiatowymi, Urzędem Miasta Poznania oraz 53 podmiotami leczniczymi z terenu województwa wielkopolskiego - informuje naszemiasto.pl

W ramach przedsięwzięcia zafunkcjonuje system, za pomocą którego udostępnione zostaną pacjentom dwie usługi: e-rejestracji i e-dokumentacji. System zapewni pacjentowi dostęp do własnych elektronicznych dokumentów medycznych. Ponadto możliwe będzie również udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej na poziomie samych podmiotów leczniczych włączonych do systemu.

Za pośrednictwem usługi e-rejestracji pacjent będzie miał możliwość rejestracji on-line do świadczeń opieki zdrowotnej, monitorowania statusu na liście oczekujących czy elektronicznej rezygnacji z wizyty.

W przypadku szpitala w Międzychodzie system będzie kosztował 2,1 mln zł, z czego 300 tys. zł szpital musi zapłacić sam. Reszta to dotacja. Wszystko ma być gotowe w 2019 r.

Więcej: miedzychod.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum