Mazowiecki Fundusz otwiera drzwi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 11:31

Mazowiecki oddział NFZ i jego delegatury organizują w sobotę (21 września) "Drzwi Otwarte", podczas których będzie można np. uzyskać dostęp do osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP). ZIP daje pacjentom dostęp m.in. do historii leczenia.

Mazowiecki Fundusz otwiera drzwi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Rzeczniczka mazowieckiego NFZ, Agnieszka Gołąbek poinformowała, że dostęp do ZIP uzyskało do tej pory 30 tys. mieszkańców Mazowsza. - W związku z dużym zainteresowaniem NFZ Mazowsze i delegatury będą pracować w najbliższą sobotę - powiedziała.

- Dodatkowo, we wrześniu i październiku, mobilne stanowiska mazowieckiego Funduszu będą czekać na ubezpieczonych w dwóch stołecznych oddziałach ZUS. W sobotę w godz. od 8 do 16 poza odebraniem loginu i hasła do ZIP mieszkańcy Warszawy i Mazowsza będą mogli także osobiście wyjaśniać wątpliwości dotyczące danych zawartych w ZIP w specjalnie zorganizowanym punkcie informacyjnym - dodała Gołąbek.

Dotychczas do NFZ Mazowsze trafiło 19 skarg w związku z danymi zawartymi na portalu ZIP. Najczęściej ubezpieczeni wskazują świadczenia stomatologiczne, które ich zdaniem nie zostały im udzielone. Najdroższe zakwestionowane przez ubezpieczonego świadczenie dotyczyło hospitalizacji i zostało zrefundowane przez NFZ Mazowsze w kwocie 3,5 tys. zł.

Dostęp do ZIP pozwala dowiedzieć się przez internet, w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie oraz w jakich godzinach pracuje dany szpital czy przychodnia i jak tam dojechać. Dzięki ZIP pacjent może sprawdzić historię leczenia w ramach NFZ; sprawdzić, z jakich świadczeń korzystał, gdzie były udzielane i jaki był ich koszt. ZIP pozwala także zweryfikować status własnego ubezpieczenia oraz dowiedzieć się, na jakim etapie realizacji jest skierowanie do sanatorium.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum