Markus Baltzer: technologie cyfrowe pozwalają na lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów

Autor: LJ • Źródło: Rynek Zdrowia22 listopada 2022 11:00

Transformacja cyfrowa pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju danych, ich przechowywanie i przetwarzanie oraz analizę wykorzystania danych do celów poprawy usług - podkreśla Markus Baltzer, General Manager z firmy Bayer Pharmaceuticals Poland.

Markus Baltzer: technologie cyfrowe pozwalają na lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów
Transformacja cyfrowa to olbrzymi obszar obejmujący wszystkie aspekty działania firmy. Fot. PTWP
  • Transformacja cyfrowa dotyczy tak naprawdę wszystkich obszarów działania firmy. Chodzi o wykorzystanie różnego rodzaju danych, ich przechowywanie i przetwarzanie oraz analizę wykorzystania danych do celów poprawy usług - wyjaśnia Markus Baltzer
  • Technologie cyfrowe pozwolą nam również ograniczyć obecnie wykorzystywane zasoby - dodaje
  • Chodzi o to, że uwolnione zasoby można wykorzystać w inny sposób, żeby inwestować w działalność badawczo-rozwojową; w ten sposób możemy też przyczynić się do walki z głównymi problemami współczesności

Co dla firmy Bayer oznacza transformacja cyfrowa?

- Transformacja cyfrowa dotyczy tak naprawdę wszystkich obszarów działania firmy, wszystkich funkcji i działów, a chodzi o wykorzystanie różnego rodzaju danych, ich przechowywanie i przetwarzanie oraz analizę wykorzystania danych do celów poprawy usług świadczonych klientom i pacjentom - mówi Markus Baltzer, General Manager z firmy Bayer Pharmaceuticals Poland.

- To olbrzymi obszar obejmujący wszystkie aspekty działania firmy – od produkcji, przez działalność badawczo-rozwojową, aż po komercjalizację - dodaje.

- Zawsze można znaleźć nowe obszary, w których technologie cyfrowe pozwolą na lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów. Chciałbym zaznaczyć, że technologie cyfrowe pozwolą nam również ograniczyć obecnie wykorzystywane zasoby - stwierdza rozmówca Rynku Zdrowia.

Dlaczego to jest takie ważne?

- Z jednej strony chodzi o to, że uwolnione zasoby można wykorzystać w inny sposób, żeby inwestować w działalność badawczo-rozwojową; w ten sposób możemy też przyczynić się do walki z głównymi problemami współczesności. A do największych należą zmiany klimatu, utrata bioróżnorodności i olbrzymi poziom nierówności, jaki obserwujemy na całym świecie. Również w tym zakresie transformacja cyfrowa okazuje się bardzo pomocna - podkreśla Markus Baltzer.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum