MZ zachęca do wzięcia udziału w ankiecie

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 13 września 2013 18:31

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uruchomiło kolejną edycję badań Projektów Regionalnych e-Zdrowie, kierowanych do podmiotów ochrony zdrowia oraz instytucji wdrażających projekty e-Zdrowie w regionach kraju.

MZ zachęca do wzięcia udziału w ankiecie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Informacje przekazane w ankiecie regionalnej będą pomocne w procesie wdrażania zapisów ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia dla podmiotów świadczących usługi medyczne. Oczekiwane do pozyskania dane są szczególnie istotne z punktu widzenia realizacji przez CSIOZ projektu pn. "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” - Projekt P1.

Projekt P1 ma na celu budowę ogólnopolskiej, elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, umożliwiającej organom administracji publicznej, w tym administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorcom (m.in. zakładom opieki zdrowotnej, aptekom) i obywatelom gromadzenie, analizę i udostępnianie zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych.

Projekty Regionalne mające na celu wdrożenie podobnych rozwiązań udostępniających informacje z zakresu ochrony zdrowia, posiadają punkt styku z Projektem P1 w obszarze publikowania informacji o ochronie zdrowia. Dlatego budowa regionalnych platform e-Zdrowia powinna być realizowana przy współpracy z CSIOZ, aby zapewnić spójność i interoperacyjność wdrażanych rozwiązań.Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum