MZ przypomina o prezentacji Systemu Obsługi List Refundacyjnych

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2017 13:09

Jak przypomina Ministerstwo Zdrowia 31 grudnia 2017 r. mija okres przejściowy na składanie wniosków refundacyjnych w formie papierowej. Takie wnioski, złożone po 1 stycznia 2018 roku, nie będą realizowane przez MZ.

Resort przypomina także o konieczności założenia konta Administratora Lokalnego Wnioskodawcy w SOLR. Brak aktywnego konta uniemożliwi złożenie wniosków refundacyjnych.

Aby zapewnić możliwość zapoznania się z systemem oraz z jego funkcjonalnościami, w drugiej połowie grudnia zostanie uruchomione środowisko szkoleniowe Systemu Obsługi List Refundacyjnych. Środowisko jest zautomatyzowane i umożliwia symulację realizacji wniosków refundacyjnych - od ich złożenia po wydanie decyzji refundacyjnych.

Prezentacja Systemu Obsługi List Refundacyjnych odbędzie się 28 grudnia 2017 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 w siedzibie CSOIZ. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane funkcjonalności Systemu Obsługi List Refundacyjnych. Do udziału w spotkaniu w pierwszej kolejności MZ zaprasza pracowników wnioskodawców, którzy biorą udział w pilotażowych testach SOLR.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum