MZ prosi o pilne rozpatrzenie projektu ws. e-recepty

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2018 16:09

MZ zwróciło się do sekretarz Stałego Komitetu Rady Ministrów o pilne umieszczenie w porządku obrad najbliższego posiedzenia projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty.

Przepisy projektu w znacznej części były już przedmiotem obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów w dniu 13 grudnia 2017 r., ale z uwagi na wprowadzone zmiany zdecydowano się przekazać projekt ustawy jako odrębną inicjatywę legislacyjną Stałemu Komitetowi Rady Ministrów - wyjaśnia MZ i dodaje, że projekt ustawy (UD93) znajduje się obecnie na etapie Komisji Prawniczej.

Ponadto - jak wyjaśnia resort zdrowia - w projektowanej ustawie zawarto dodatkowe zmiany. Dotyczą one m.in. wprowadzenia nowych regulacji w zakresie zdalnego wystawiania recept, a także w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (chodzi o zmianę sposobu podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej przez umożliwienie wykorzystania sposobu potwierdzania pochodzenia oraz integralności danych dostępnego w systemie teleinformatycznym udostępnionym bezpłatnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych).

Czytaj: www.rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum