MZ: projekt rozporządzenia ws. e-skierowań wystawianych w Systemie Informacji Medycznej

Autor: MZ, RCL/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2019 13:35

Resort zdrowia opublikował 14 lutego projekt rozporządzenia w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej (SIM).

MZ: projekt rozporządzenia ws. e-skierowań wystawianych w Systemie Informacji Medycznej
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Rozporządzenie ma na celu określenie wykazu świadczeń opieki zdrowotnej, dla których skierowania będą wystawiane w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej, o którym jest mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2017 r. poz. 1845, z późn. zm.).

Ministerstwo wyjaśnia, że będą to "skierowania, o których mowa w art. 57 i art. 58 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, czyli skierowania na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne, na leczenie szpitalne, oraz na wybrane następujące badania diagnostyczne - badania medycyny nuklearnej, badania tomografii komputerowej, badania rezonansu magnetycznego, badania endoskopowe przewodu pokarmowego, badania echokardiograficzne płodu oraz badania pozytonowej tomografii emisyjnej".

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum