MZ: informacje o świadczeniach w Internetowym Koncie Pacjenta

Autor: rcl.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2019 18:01

We wtorek (3 grudnia) opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu, trybu i terminów występowania i udostępniania przez NFZ informacji o prawie do świadczeń opieki zdrowotnej oraz o udzielonych świadczeniach.

Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Dotychczas rozporządzenie regulowało także elektroniczny sposób dostępu do informacji, o których mowa w art. 192 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków. W związku z nową koncepcją wprowadzoną przez ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia, jedynym miejscem, w którym pacjent otrzyma w postaci elektronicznej informacje z zakresu ochrony zdrowia ma stać się Internetowe Konto Pacjenta.

W związku z powyższym projekt nie uwzględnia części dotyczącej udostępniania informacji w postaci elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego Narodowego Funduszu Zdrowia (tzw. Zintegrowanego Informatora Pacjenta).

Ponadto w przypadku złożenia wniosku o udostępnienie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej wprowadzono możliwość otrzymania informacji na adres elektroniczny.

Czytaj: rcl.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum