MZ będzie edukować pacjentów za pośrednictwem specjalnej zdrowotnej ankiety

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2019 12:42

Ministerstwo Zdrowia planuje uruchomić oficjalny, rządowy portal dla pacjentów. Będzie w nim można zdiagnozować się zdalnie. Do skorzystania z ministerialnej e-diagnozy trzeba będzie mieć jednak profil zaufany lub e-dowód.

MZ będzie edukować pacjentów za pośrednictwem specjalnej zdrowotnej ankiety
Janusz Cieszyński wyjaśnia, że na przełomie marca i kwietnia MZ udostępni zdrowotne ankiety. Fot. PTWP

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, wyjaśnia, że już na przełomie marca i kwietnia Ministerstwo Zdrowia udostępni specjalne, zdrowotne ankiety. Jak podkreśla, na początku będą one kierować do kilku podstawowych programów profilaktyki zdrowia skupionych m.in na minimalizowaniu ryzyka wystąpienia miażdżycy tętnic i chorób serca czy skuteczności wykrywania i leczenia chorób nowotworowych.

Z czasem w ofercie pojawi się ponad 100 programów, w tym programy profilaktyczne finansowane przez Ministerstwo Zdrowia, NFZ, lokalne samorządy, sanepidy czy organizacje pozarządowe - pisze Gazeta Wyborcza.

Jednocześnie przedstawiciel resortu zachęca do otwarcia Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Bez niego lub bez posiadania elektronicznego dowodu, nie będzie możliwe skorzystanie z ministerialnej strony pozwalającej na wstępne rozpoznanie swojego problemu. Dziś IKP ma założone jedynie 50 tys. pacjentów, chociaż konto działa od maja ubiegłego roku.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum