MZ: 7 testów integracji systemów do wystawiania e-recepty wypadło...

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2018 18:20

Siedmiu dostawców systemów informatycznych posiada rozwiązania poprawnie zintegrowane z centralnym Systemem P1 w zakresie obsługi elektronicznych recept. Systemy zostały przetestowane podczas Projectathonu e-Recepty - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Systemy są przygotowane do obsługi elektronicznych recept, które będą wystawiane pierwszym pacjentom już w maju w Siedlcach i w Skierniewicach. Fot. Archiwum

Jak podaje resort zdrowia, do udziału w Projectathonie zaproszeni zostali wszyscy twórcy oprogramowania dla rynku medycznego. Warunkiem udziału była poprawna integracja oprogramowania na środowisku integracyjnym P1.

Dostawcy oprogramowania aptecznego i gabinetowego, którzy skutecznie przeszli testy integracyjne to Axon Sp. z o. o., CGM POLSKA, Comarch, KAMSOFT S.A., Atende Medica Sp. z o.o., Asseco, Infotel Software Sp. z.o.o.

Systemy dostarczane przez wyżej wymienione firmy są przygotowane do obsługi elektronicznych recept, które będą wystawiane pierwszym pacjentom już w maju w Siedlcach i w Skierniewicach.

Więcej: www.mz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum