Lubuskie: Fundusz odwiedza różne miasta i promuje ZIP

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2013 11:27

Żeby każdy mógł skorzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta, lubuski oddział NFZ od dwóch tygodni jeździ po województwie. Akcja lubuskiego rozpoczęła się w połowie lipca.

Lubuskie: Fundusz odwiedza różne miasta i promuje ZIP

W ciągu miesiąca NFZ odwiedził m.in. Gorzów, Międzyrzecz, Drezdenko - tak, by dostęp do systemu miało jak najwięcej Lubuszan. Do dziś wniosek o dostęp do ZIP złożyło ponad 4 tys. mieszkańców województwa.

Żeby uzyskać dostęp do ZIP, pacjent musi złożyć elektroniczny wniosek na stronie lubuskiego Funduszu. Jak tylko system przyjmie dane, trzeba osobiście stawić się w oddziale NFZ z dowodem osobistym lub paszportem.

Urzędnicy specjalną kopertę z loginem i hasłem wydadzą tylko zapisanej we wniosku osobie. Danych nie może odebrać nikt z rodziny.

Lubuski NFZ zaplanował już nową trasę. Pracownicy Funduszu będą "zipować" w kolejnych miastach: 6 sierpnia w godz. 8-15 w Urzędzie Miasta Zielona Góra, 7 sierpnia w godz. 9-15 w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie, 8 sierpnia w godz. 9-15 w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Krajeńskich, 12 sierpnia w godz. 8-14 w 105. Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SPZOZ w Żaganiu, 13 sierpnia w godz. 8-14 w Inspektoracie ZUS w Żarach.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum