×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubelskie: dofinansowanie na wdrożenie e-usług w zamojskim szpitalu

Autor: kronikatygodnia.pl/Rynek Zdrowia29 sierpnia 2018 19:27

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. otrzymał unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na realizację projektu dotyczącego e-usług. Jego wartość to ponad 2,7 mln zł.

Lubelskie: dofinansowanie na wdrożenie e-usług w zamojskim szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom uda się przyspieszyć i uprościć niektóre procesy. Chodzi m.in. o przekazywanie wyników pacjentom czy konsultacje z osobami przewlekle chorymi. Dodatkowo, szpital unowocześni informatyczną bazę sprzętową, a to przyspieszy obsługę pacjentów oraz zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych danych.

W ramach projektu zostaną wdrożone dwie nowe e-usługi: e-Konsultacje i e-Wyniki.

Moduł e-Konsultacje to opcja dla pacjentów, którzy leczą się na choroby przewlekłe, są po operacjach, zabiegach, w związku z czym powinni być pod stałą kontrolą i w stałym kontakcie z personelem szpitala lub poradni.

Moduł e-Wyniki to z kolei funkcja, która umożliwi udostępnienie pacjentom wyników badań laboratoryjnych, tomografii, zdjęć RTG wraz z opisem. Pacjenci będą mogli je pobrać drogą elektroniczną i przekazać np. specjaliście w przychodni lub innym szpitalu.

Dofinansowanie zostało przyznane zamojskiemu szpitalowi w ramach konkursu Cyfrowe Lubelskie, projekty z zakresu e-zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji to grudzień 2019.

Wartość dofinansowania z UE wyniosła 2 742 968 zł. Całkowita wartość projektu: 3 227 021 zł.

Więcej: www.kronikatygodnia.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze