Lubelskie: "Czerwony Guzik Życia" będzie dostępny dla seniorów całego regionu

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2018 10:08

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Pilotażowy program "Czerwony Guzik Życia" na początku kwietnia wystartował w powiecie kraśnickim (trafił do 135 osób). Jego uczestnicy otrzymali zestawy złożone ze smartfona oraz bransoletki, którą nosi się na ręku przez całą dobę. Jest ona wyposażona w nadajnik, przez który można połączyć się z centrum zdalnej opieki medycznej.

Jeszcze w tym roku podobne pogramy mają zacząć działać w całym regionie. Z interpelacją w tej sprawie do zarządu województwa zwrócił się przewodniczący klubu radnych PSL w sejmiku województwa Marek Kos. Otrzymał odpowiedź, że na ten cel zostało przekazanych 49 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konkursy dotyczące podziału unijnych środków na program powinny zostać ogłoszone w najbliższych dniach. Nabór wniosków będzie trwał od 28 maja do 22 czerwca. O pieniądze będą mogły starać się jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. Zdaniem Andrzeja Kloca, dyrektora Departamentu Wdrażania EFS w Urzędzie Marszałkowskim. w całym województwie lubelskim system powinien zacząć funkcjonować do końca roku.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum