Lubelskie: Asseco wdraża e-Usługi w dziewięciu szpitalach

Autor: AP/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2019 10:48

Za wdrożenie e-Usług związanych z obsługą pacjentów oraz udostępnieniem elektronicznej dokumentacji medycznej przez szpitale woj. lubelskiego będzie odpowiadać Asseco Poland. Firma wygrała 9 postępowań o łącznej sumie ponad 16,5 mln zł brutto - podaje spółka w komunikacie prasowym.

Lubelskie: Asseco wdraża e-Usługi w dziewięciu szpitalach
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Informatyzacja wszystkich placówek medycznych w regionie potrwa do końca bieżącego roku. Dotychczas prace zostały zakończone w czterech jednostkach, tj. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim oraz Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

Jak informuje Asseco, w ramach realizacji umów, spółka wdraża oprogramowanie, które ma przede wszystkim usprawnić rejestrację pacjentów na wizyty, ułatwić im sprawdzanie wyników badań, a także umożliwić dostęp do dokumentacji medycznej online. Nowe e-Usługi są w pełni integrowane z obecnymi rozwiązaniami działającymi w szpitalach, w tym szpitalnymi systemami informacyjnymi - HIS i zarzadzania jednostką - ERP.

- Udostepnienie e-Usług, takich jak na przykład e-dokumentacja medyczna, e-skierowania, czy e-zwolnienia generuje określone potrzeby informatyczne w jednostkach służby zdrowia i to niezależnie od ich wielkości. Asseco prowadzi intensywne działania, których celem jest pomoc placówkom w ich informatyzacji oraz spełnieniu oczekiwań regulatora. Ponadto, uczestniczymy w zainicjowanych przez Ministerstwo Zdrowia pilotażach - powiedział Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

Wszystkie projekty prowadzone przez Asseco są współfinansowane ze środków unijnych pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Termin zakończenia wdrożeń został zaplanowany na koniec 2019 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum