Łódzkie: ruszy Regionalna Platforma Danych

Autor: MAK/Rynek Aptek • • 03 lutego 2014 10:52

W woj. łódzkim zostanie wdrożona Regionalna Platforma Danych, mająca usprawnić proces zarządzania 16 podmiotami leczniczymi w regionie.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z Działania IV.2 E-Usługi Publiczne IV Osi Priorytetowej Społeczeństwo Informacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Platformę wdroży - w ramach projektu Usługi Regionalnego Systemu Informacji Medycznej (RSIM-Usługi) - firma SIMPLE S.A., która jeszcze w ubiegłym roku podpisała odpowiednią  umowę z samorządem województwa łódzkiego.

Inwestycja o wartości ponad 5,7 mln zł pozwoli ograniczyć koszty leczenia oraz usprawni proces zarządzania budżetem jednostek. Lokalne Platformy Danych (LPD), implementowane w placówkach przez SIMPLE, to gromadzenie i przetwarzanie w jednym miejscu informacji pochodzących z różnych systemów informatycznych i aplikacji działających w ramach jednego zakładu opieki zdrowotnej.

- Dzięki połączeniu danych z różnych obszarów możliwe jest stworzenie spójnego obrazu sytuacji i oceny działalności operacyjnej zakładu - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Natomiast zadaniem Regionalnej Platformy Danych jest gromadzenie i przetwarzanie w jednym miejscu informacji pochodzących z różnych placówek. RPD zawiera wszystkie dane, które dostępne są na poziomie platform lokalnych w poszczególnych zakładach, z wyjątkiem danych osobowych umożliwiających identyfikację pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum