Łódzkie: co wykrywa ZIP

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2014 10:47

Mieszkanka województwa łódzkiego w historii leczenia zauważyła na swoim koncie w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, że w poradni podano jej lek stosowany w chemioterapii. Kosztował aż 9 tys. zł. Kobieta nigdy nie chorowała na raka.

Jak podaje Dziennik Łódzki, w ciągu roku konta ZIP w NFZ założyło 60 tys. pacjentów z województwa łódzkiego. Niektórzy z nich odkryli na swoich kontach świadczenia, których nigdy nie realizowali.

Jeden z łodzian, który - według wskazań ZIP - leczył się w poradni leczenia uzależnień, praktycznie nie pije alkoholu. Kolejny pacjent w historii leczenia miał zapisane wizyty w poradni zdrowia psychicznego, a nigdy nie korzystał z porad terapeuty.

Spośród zgłoszeń pacjentów z woj. łódzkiego większość dotyczy oszustw związanych z leczeniem stomatologicznym. W Łódzkiem zgłoszono aż 40 takich spraw.

Kwestionowane jest też leczenie w poradniach specjalistycznych. Trzydzieści spraw dotyczyło leczenia okulistycznego. Pojedyncze zgłoszenia mówią o realizacji recept i hospitalizacji.

Wszystkie gabinety musiały oddać do NFZ pieniędze. Część zapłaciła też kary. W Łódzkiem odnotowano przypadki oszustw lub pomyłek jednorazowych (wynikających np. błędnego wpisania numeru PESEL), ale też wielokrotnych.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum