Łódzkie: będą tworzyć i wdrażać usługi telemedyczne dla seniorów

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2017 12:22

5 grudnia 2017 roku Uniwersytet Medyczny w Łodzi podpisał z firmą Comarch umowę o współpracy w zakresie tworzenia i wdrażania innowacyjnych rozwiązań łączących obszary medycyny i informatyki.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak czytamy w komunikacie, projekt zakłada współpracę przy opracowaniu usług medycznych dla seniorów z województwa łódzkiego, opartych na technologiach telemedycyny. Dodatkowo umowa przewiduje zastosowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych w procesach analizy medycznej i Big Data, rozwijanie rozwiązań z obszaru internetu rzeczy, co pozwoli na stworzenie standardów informacyjnych sektora ochrony zdrowia.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi od lat uczestniczy w pracach nad rozwojem procesów diagnostyczno-terapeutycznych, badań klinicznych oraz w pracach nad nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi w opiece nad pacjentem. Z kolei firma informatyczna Comarch co roku przeznacza ok. 15 proc. całkowitych przychodów na prace rozwojowo-badawcze i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań IT w medycynie, w tym rozwiązań z zakresu telemedycyny.

Połączenie tych kompetencji pozwoli na stworzenie innowacyjnych rozwiązań medycznych wspieranych przez systemy informatyczne w zakresie szeroko rozumianej diagnostyki medycznej oraz opieki nad pacjentem. Współpraca Comarch z Uniwersytetem pomoże wypracować interoperacyjne narzędzia, które będą mogły znaleźć powszechne zastosowanie w systemie opieki zdrowotnej i kształceniu kadr medycznych, podnosząc ich jakość.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum