Łódź stawia na nowoczesną zdalną opiekę medyczną, obejmie nią 60 pacjentów

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2019 20:30

Dzięki współpracy Comarch Healthcare, Urzędu Miasta Łodzi i Miejskiego Centrum Medycznego im. Karola Jonschera, mieszkańcy Łodzi będą mogli bezpłatnie skorzystać z kompleksowej zdalnej opieki medycznej.

Aplikacja przypomni seniorom o zażyciu leków, pomiarach parametrów i dokładnie pokazuje, w jaki sposób je wykonać. Fot. Archiwum

Program ruszy od początku stycznia 2020 roku i potrwa trzy miesiące. Zakłada objęcie miesięcznym telemonitoringiem 60 pacjentów Miejskiego Centrum  Medycznego.

Kwalifikacja do programu będzie prowadzona przez personel tej placówki, który przeprowadzi ankiety, wstępne badania fizykalne oraz przeszkoli uczestników projektu z obsługi urządzeń. Stan zdrowia pacjentów będzie monitorowany przez pracowników Centrum Zdalnej Opieki Medycznej Comarch Healthcare - czytamy w komunikacie prasowym.

Każdy z uczestników projektu otrzyma zestaw telemedyczny Comarch SMA, składający się z tabletu z dedykowaną aplikacją oraz zintegrowanych urządzeń pomiarowych: wagi z analizą składu ciała, rejestratora event EKG, pulsoksymetru.

Aplikacja do obsługi zestawu jest intuicyjna i dostosowana do potrzeb seniorów. Przypomina o zażyciu leków, pomiarach parametrów i dokładnie pokazuje, w jaki sposób je wykonać.

Informacje automatycznie przesyłane są do platformy Comarch e-Care, obsługiwanej przez Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w Krakowie. Pracownicy Centrum Zdalnej Opieki Medycznej otrzymują wyniki przeprowadzonych badań, w razie potrzeby kontaktują się z pacjentem lub Miejskim Centrum Medycznym.

- Cieszymy się, że po raz kolejny możemy dostarczyć rozwiązania telemedyczne mieszkańcom Łodzi. Wierzymy, że jest to sposób na usprawnienie systemu opieki medycznej i realne wsparcie lekarzy i pacjentów - mówi Marcin Romanowski, prezes zarządu Comarch Healthcare.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum