Łódź: ruszy portal dla pacjentów Centrum Medycznego im. Rydygiera

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2018 15:11

Powstanie portal pacjenta dla osób, które korzystają ze szpitala i przychodni należących do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi. Stworzenie portalu pacjenta będzie kosztowało około 2,1 mln zł, z czego 1,4 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łodzi Adam Wieczorek zapewnił w piątek (4 maja) na spotkaniu z mediami, że wdrażanie medycznych e-usług w Centrum Medycznym rozpocznie się już w tym kwartale. Według niego e-usługi ułatwią funkcjonowanie pacjentom i diagnostykę lekarzom.

- To nie tylko dostęp do dokumentacji, e-zwolnienia, ale również możliwość prowadzenia internetowych, zdalnych konsultacji między lekarzami - wymienił.

Dzięki portalowi lekarze otrzymają natychmiastowy internetowy dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta leczonego w którejkolwiek placówce tego centrum. Osoba lecząca się w "Rydygierze" będzie mogła m.in. pobrać swoje badania bez wychodzenia z domu.

Stworzenie portalu pacjenta ma kosztować około 2,1 mln zł. 1,4 mln zł tej kwoty będzie pochodziło z funduszy unijnych, resztę dołoży miasto.

Jak poinformowała członek zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska, projekt przygotowany przez Centrum Medyczne im. Rydygiera został najwyżej oceniony pod względem formalnym i merytorycznym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, czyli dysponenta unijnych pieniędzy. Dodała, że placówki z całego województwa zgłosiły ponad 50 projektów.

Skrzydlewska liczy, że e-usługa będzie pomocna nie tylko dla mieszkańców regionu łódzkiego, ale również dla tych, którzy pracują w szpitalu i poradniach należących do Centrum.

Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu zwróciła uwagę, że docelowo wszystkie miejskie placówki medyczne mają zostać podłączone do miejskiego portalu internetowego medycznych e-usług. Oznacza to, że będą mogły wymieniać się dokumentacją pacjentów, a pacjenci bez konieczności przenoszenia, kserowania dokumentów będą mogli korzystać z pomocy medycznej w dowolnym miejscu.

Jacek Walczak (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum