Łódź: lekarze powoli przekonują się do elektronicznych zwolnień

Autor: Naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2018 10:09

Łódzcy lekarze powoli przekonują się do elektronicznych zwolnień lekarskich. Obecnie w tygodniu do oddziałów ZUS w województwie wpływa średnio ok. 5 tys. e-ZLA, co stanowi 10,43 proc. wszystkich przekazywanych zwolnień.

Łódź: lekarze powoli przekonują się do elektronicznych zwolnień. Fot. Archiwum

Wpływ na przyrost wystawiania zwolnień w formie elektronicznej miało, po pierwsze wprowadzenie przez ZUS bezpłatnego certyfikatu ułatwiającego lekarzom sposób podpisywania elektronicznych zaświadczeń lekarskich, z którego korzysta już prawie 16 tys. lekarzy. 

Po drugie - szkolenia i spotkania pracowników ZUS z lekarzami, którzy już od 1 lipca zwolnienia lekarskie będą mogli wystawiać tylko w formie elektronicznej. 

W lutym 2018 r. w całym kraju prawie 13 proc. wszystkich zwolnień zostało wystawionych elektronicznie. W województwie łódzkim niemal 10,5 proc. Najwięcej zwolnień elektronicznych w stosunku do wszystkich zwolnień wystawionych zostało w woj. zachodniopomorskim - 22,10 proc. a najmniej w woj. śląskim - 5,47 proc. 

Od 1 lipca zielone zwolnienia lekarskie odchodzą do lamusa. Lekarze będą wystawiali tylko elektroniczne zwolnienia, które od razu będą widoczne u pracodawcy posiadającego profil na PUE ZUS oraz w samym ZUS-ie.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum