Kwalifikowany podpis elektroniczny w chmurze wchodzi do sektora medycznego

Autor: Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2019 12:14

Sieć klinik rehabilitacyjnych i domów opieki Orpea Polska zdecydowała się na zakup 500 kwalifikowanych podpisów elektronicznych w chmurze. Zostały udostępnione w ramach oprogramowania Asseco. To największe w Polsce wdrożenie podpisu w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa) dla jednostki ochrony zdrowia.

Kwalifikowany podpis elektroniczny w chmurze wchodzi do sektora medycznego
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podpis elektroniczny w chmurze jest wykorzystywany do uwierzytelniania dokumentacji medycznej, zleceń badań czy też do podpisywania dokumentów finansowych, kadrowych oraz innych cywilnoprawnych.

Wdrożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego w placówce medycznej pozwala na całkowite wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentów - zarówno wewnątrz, jak i w relacjach z podmiotami zewnętrznymi.

Zgodnie z unijnym rozporządzeniem kwalifikowany podpis elektroniczny jest uznawany we wszystkich państwach członkowskich UE.

Więcej: www.rp.pl

O obliczach cyfrowej rewolucji w sektorze medycznym opowiedzą specjaliści na jednej z sesji, zorganizowanej w ramach IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 7-8 marca 2019 r.). Program całego Kongresu i rejestracja: www.hccongress.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum