Kujawsko-pomorskie: trwają szkolenia dla lekarzy z obsługi e-ZLA

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 09:23

W pierwszym półroczu tego roku bydgoski ZUS przeszkolił z obsługi e-ZLA blisko 1,9 tys. osób. W regionie co trzecie zwolnienie elektroniczne jest wystawiane w formie elektronicznej.

Papierowe zwolnienia lekarskie będą wystawiane do 30 listopada 2018 r. Fot. Archiwum

Według najnowszych danych, najwięcej e-ZLA wystawiono w województwie zachodniopomorskim (41,5 proc.), najmniej w województwie śląskim (20,6 proc.). Pod względem  liczby wystawianych e-zwolnień kujawsko-pomorskie jest na 7 miejscu w kraju. 

Bydgoski ZUS prowadzi od kilku miesięcy cykl szkoleń z obsługi e-ZLA dla lekarzy, płatników składek (pracodawców) oraz pracowników kadr i płac. W każdy poniedziałek w placówkach ZUS prowadzone są indywidualne konsultacje dla lekarzy z e-ZLA. W trakcie spotkania jest możliwość założenia profilu PUE i pobrania certyfikatu do podpisywania zwolnień.

Efekty już są, bo liczba wystawionych e-ZLA stale rośnie. W opinii przedstawicieli ZUS wzrasta również świadomość lekarzy, którzy coraz chętniej wystawiają zwolnienia elektroniczne swoim pacjentom.

Podpisana niedawno przez prezydenta ustawa z maja br. oficjalnie wydłuża okres, w którym będą mogły być wystawiane papierowe zwolnienia lekarskie - do 30 listopada 2018 r. Od 1 grudnia 2018 r. zwolnienia muszą być wystawiane wyłącznie w postaci elektronicznej. 

Więcej: www.expressbydgoski.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum