×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kujawsko-Pomorskie: zinformatyzowano dziewięć szpitali

Autor: Strefa Biznesu/Rynek Zdrowia23 grudnia 2015 10:50

Firma Asseco zrealizowała projekt e-zdrowie w woj. kujawsko-pomorskim wart blisko 11 mln zł. Firma zinformatyzowała dziewięć szpitali, wdrażając system Asseco Medical Management Solutions (AMMS).

Kujawsko-Pomorskie: zinformatyzowano dziewięć szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Oprogramowanie AMMS obsługuje część medyczną placówek i umożliwia sprawną organizację leczenia pacjentów, których dokumentacja jest dostępna w formie cyfrowej. Wspiera on pracę zespołów, m.in. w rejestracjach, gabinetach lekarskich, laboratoriach oraz aptekach przyszpitalnych.
 
Ponadto firma była odpowiedzialna za integrację z systemami typu RIS/PACS. Są one dedykowane dla Zakładów Diagnostyki Obrazowej i Pracowni Radiologicznych. Pozwalają na zapisywanie wyników badań, w tym zdjęć wykonanych w trakcie prześwietleń, na serwerach, i dołączanie ich do dokumentacji medycznej pacjenta. Umożliwia to cyfrową archiwizację oraz sprawny dostęp do dokumentów.
 
Projekt został zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w ramach programu ,,e-Usługi – e-Organizacja – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego".

Więcej: www.strefabiznesu.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze