Kujawsko-Pomorskie: powstał Klaster Turystyki Zdrowotnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 października 2014 20:03

Port Lotniczy Bydgoszcz oraz m.in. pięć funkcjonujących na Kujawach i Pomorzu jednostek służby zdrowia weszły w skład Klastra Turystyki Zdrowotnej. Przedsięwzięcie ma przyciągnąć zagranicznych pacjentów do korzystania z usług medyczno-uzdrowiskowych w regionie.

Kujawsko-Pomorskie: powstał Klaster Turystyki Zdrowotnej

Jak poinformował we wtorek (7 października) prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski, Klaster Turystyki Zdrowotnej to inicjatywa, w ramach której pacjent zagraniczny decydujący się na leczenie w województwie kujawsko-pomorskim, będzie mógł liczyć na kompleksową obsługę zarówno w zakresie medycznym, jak i transportowym oraz hotelowym i rekreacyjnym. 

- Współpracę w ramach klastra nawiązało łącznie osiem podmiotów z regionu. Wszystkie zostały pogrupowane w uzdrowiska i kliniki oraz w obsługę transportową, językową i turystyczną. Port lotniczy jako lider inicjatywy jest swego rodzaju pomostem do sięgnięcia po pacjentów zagranicznych, którzy będą mieli możliwość skorzystania z dużego potencjału zdrowotno-uzdrowiskowego regionu kujawsko-pomorskiego - powiedział Moraczewski. 

Podkreślił, że oferta uzdrowiskowa i lecznicza województwa promowana będzie w pierwszej kolejności wśród pacjentów ze Skandynawii, gdzie, w ocenie prezesa PLB, istnieje duże zainteresowanie usługami medycznymi w regionie. 

- Wiemy to, ponieważ część z tych pacjentów korzysta już z usług leczniczych w naszym województwie, gdzie są one tańsze - nawet przy włączeniu opłat związanych z przelotem do Polski i pobytem tu. Chcemy, by dzięki Klastrowi Turystyki Zdrowotnej i dogodnym połączeniom lotniczym z Bydgoszczą, liczba zagranicznych gości korzystających z turystyki medycznej w województwie kujawsko-pomorskim zwiększyła się - zaznaczył Moraczewski.

Dodał, że wśród planowanych działań klastra znajduje się uruchomienie pod koniec marca przyszłego roku stałego połączenia lotniczego między Bydgoszczą a Skandynawią. 

Wszystkie informacje na temat przedsięwzięcia umieszczone będą na specjalnej platformie elektronicznej, czyli portalu internetowym, który ma również umożliwić zainteresowanym pacjentom kontakt z konsultantami w celu wyboru optymalnej usługi medycznej. Uruchomienie platformy planowane jest na początek przyszłego roku. 

- Tymczasem prowadzimy już rekrutację przedstawicieli, którzy będą musieli dotrzeć z ofertą klastra tam, gdzie widzimy zainteresowanie - powiedział Moraczewski. 

Docelowo inicjatywa, oprócz Skandynawii, ma trafić również do pacjentów z innych krajów Europy Zachodniej oraz z krajów Zatoki Perskiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum