Krosno: kolejny szpital z e-rejestracją

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2010 10:02

W Podkarpackim Szpitalu Wojewódzkim można zarejestrować się do przychodni specjalistycznych przez internet.

Na stronie internetowej szpitala można również sprawdzić, ile osób czeka w kolejkach do niektórych poradni. Wystarczy wejść na stronę szpitala, otworzyć odpowiednią zakładkę, wpisać swój pesel, wybrać poradnię i lekarza, u którego się leczy lub chce się leczyć.

Informacje o tym, którzy lekarze i kiedy przyjmują, także znajdują się na stronie internetowej szpitala. Odpowiedź z datą wizyty pacjent otrzymuje następnego dnia e-mailem.

– Staramy się jak najszybciej odpowiedzieć pacjentom. Niestety, nie ma jeszcze tak mądrych komputerów, by same wszystko załatwiły, e-maile zwrotne wysyła więc pracownik zajmujący się rejestrowaniem pacjentów. Elektroniczna informacja działa od niedawna, korzysta z niej kilkanaście osób dziennie – wyjaśnia Mirosław Leśniewski, dyrektor szpitala.

Niestety elektroniczna rejestracja nie sprawia, że na wizytę do lekarza czekamy krócej. Np. jeśli zarejestrujemy się do alergologa w połowie lutego, to na wizytę poczekamy dwa miesiące. Orientacyjne czasy oczekiwania można również sprawdzić na stronie szpitala, niestety dane o kolejkach są podawane z dużym opóźnieniem - informuje Gazeta Wyborcza.

Więcej na: www.rzeszow.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum