Krosno: brak chętnych na projekt teleopieki? Nabór seniorów przedłużony

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 04 września 2019 08:00

Samorząd Krosna przedłużył do 6 września rekrutację uzupełniającą do projektu teleopieki dla niesamodzielnych osób starszych, które ukończyły już 60. rok życia. W pierwszym naborze ma zostać wyłonionych 50 seniorów.

Krosno: brak chętnych na projekt teleopieki? Nabór seniorów przedłużony
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rekrutacja chętnych miała trwa do końca sierpnia br. lub do wyczerpania miejsc. Została przedłużona do 6 września - informuje Urząd Miasta Krosna.

Teleopieka jest częścią realizowanego przez Gminę Miasto Krosno i Polski Komitet Pomocy Społecznej projektu pn. ''Pokonać samotność - rozwój usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Mieście Krośnie'' współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

To nowa, całodobowa usługa, umożliwiająca wezwanie pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osoby starszej. Nadajniki/odbiorniki z komunikatorem audio umocowane są w bransoletkach, które seniorzy noszą stale przy sobie.

Wciśnięcie przycisku alarmowego uruchamia pomoc. Najpierw z podopiecznym próbuje się skontaktować opiekun z centrum operacyjnego, tzw. Centrum Teleopieki. Stosowanie do sytuacji, zawiadamia rodzinę, innych bliskich lub sąsiadów, albo np. wzywa karetkę pogotowia. Nadajnik posiada dodatkowe funkcjonalności m.in. lokalizację, czujnik upadku, pomiar tętna.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum