Kraków: trwa informatyzacja Szpitala im. Jana Pawła II

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2011 18:26

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II została wdrożona jedna z najnowocześniejszych w Polsce medycznych sieci kampusowych.

Kraków: trwa informatyzacja Szpitala im. Jana Pawła II

W skład rozbudowywanej obecnie lecznicy wchodzi 17 budynków rozrzuconych na terenie o powierzchni 10 ha. Z opieki medycznej szpitala korzysta ok. 100 tys. pacjentów rocznie, z tego ponad 20 tys. jest hospitalizowanych.

Infrastruktura sieci, zbudowana w oparciu o rozwiązania Cisco, zapewnia łączność szerokopasmową na terenie całego kampusu z prędkością 10Gbps. Przewodowa i bezprzewodowa infrastruktura komunikacyjna funkcjonuje jako platforma do pracy klinicznej i kompleksowego zarządzania szpitalem, co ogranicza obieg dokumentacji papierowej oraz optymalizuje obsługę pacjentów w placówce.

Sieć zapewnia bezpośredni dostęp do kompletnej historii choroby pacjentów, w tym obrazów diagnostycznych  wysokiej jakości – takich jak RTG , CT, MR, USG – z dowolnego miejsca kampusu szpitala, a także do wszelkich wyników badań laboratoryjnych.

Umożliwia także transmisje audio-wideo w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zdalni obserwatorzy mogą na żywo oglądać operacje chirurgiczne.

Lekarze ze Szpitala im. Jana Pawła II dokonują ok. tysiąca zdalnych konsultacji badań angiograficznych rocznie z 14 szpitali. System, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie zdalnych konsultacji, został stworzony we współpracy z polskimi naukowcami. Nowa sieć informatyczna ma ułatwić konsultacje i współpracę z innymi placówkami oraz przyśpieszyć przesyłanie obrazów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum