Kraków: działa internetowe konto pacjenta

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 08 października 2011 10:03

W Klinice Chorób Metabolicznych krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego działa już internetowa platforma współpracy lekarza i pacjenta.

Kraków: działa internetowe konto pacjenta
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Internetowe konto pacjenta jest elektroniczną platformą gromadzenia, wymiany i udostępniania danych medycznych uprawnionym osobom. Wystarczy dostęp do internetu, by pacjent miał wgląd w historię choroby i leczenia, dostęp do wszystkich danych medycznych - informuje Dziennik Polski..

Z kolei dla lekarza jest to duża oszczędność czasu i zwiększenie efektywności, dzięki uproszczonemu procesowi wprowadzania danych medycznych, łatwemu dostępowi do kompletnej historii choroby i leczenia.

W klinice na widocznym miejscu, w korytarzu przed sekretariatem, umieszczono komputer i logo IKP. Pracownicy zachęcają pacjentów, by usiedli przed komputerem, zalogowali się, wydrukowali zgodę na uczestnictwo w programie i zostawili ją w sekretariacie.

Jednym z celów systemu jest dążenie do zwiększenia zainteresowania chorych własnym zdrowiem. Wybrano chorych na cukrzycę, bo znajdują się oni pod opieką wielu specjalistów i współpraca z lekarzami przychodzi im z trudem. Z drugiej strony wiele ich kłopotów oraz wątpliwości można rozwiązać korzystając z poczty elektronicznej.

Dostęp online do własnej dokumentacji medycznej zapewniają pacjentom m.in. Dania, Niemcy, Hiszpania, Czechy.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum