Kraków: CUMRiK ma nowoczesny system zarządzania bezpieczeństwem

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2013 10:12

Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof (CUMRiK) w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie wyposażone zostało w nowoczesny system zarządzania bezpieczeństwem i komunikacją w budynku.

Głównym elementem tego rozwiązania, dostarczonego przez C&C Partners Telecom, jest system zarządzania bezpieczeństwem iProtect, który poza realizacją funkcji kontroli dostępu oraz systemu sygnalizacji włamań i napadu, integruje system monitoringu wizyjnego opartego na platformie DIVA, a także system komunikacji wewnętrznej oparty na zaawansowanym systemie interkomowym firmy Commend.

Kontrola dostępu w obiekcie realizowana jest w oparciu o standardowe czytniki. Kilka z nich to czytniki dalekiego zasięgu zainstalowane przy szlabanach wjazdowych, które umożliwiają rozpoznanie karty z odległości ponad 2 metrów, dzięki czemu nie ma konieczności wysiadania z samochodu.

System iProtect pozwala m.in. na archiwizację wszystkich zdarzeń w jednej bazie danych, a jego obsługa nie wymaga żadnych dodatkowych aplikacji. Potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa (MS Explorer lub Firefox). Zastosowane rozwiązanie umożliwia rejestrację obrazu z kamer bardzo wielu producentów oraz wykonywanie wielu dodatkowych funkcji: np. rozpoznawanie tablic, twarzy.

Na bazie systemu Commend wykonany został również system przyzywowy dla pacjentów, który pozwala na szybkie wezwanie pomocy personelu.

Możliwe jest też zastosowanie funkcji konferencji - np. na bloku operacyjnym - dzięki której chirurg wykonujący zabieg może połączyć się z pokojem lekarskim w celu konsultacji, nie przerywając zabiegu (przy stole operacyjnym umieszcza się przycisk uruchamiany stopą, który aktywuje połączenie np.  pokojem lekarskim).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum