Janusz Cieszyński: ustawa o Internetowym Koncie Pacjenta trafiła do konsultacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2018 13:13

Do konsultacji trafiła ustawa o Internetowym Koncie Pacjenta (IKP); korzyścią z jej wdrożenia będzie dostęp do informacji o wystawionych receptach i udzielonych świadczeniach - poinformował w poniedziałek (19 marca) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dzięki IKP każdy pacjent ma otrzymać dostęp do swojej historii leczenia, elektronicznej dokumentacji medycznej oraz informacji o zrealizowanych usługach medycznych od momentu założenia konta.

- Dziś do konsultacji skierowaliśmy ustawę o Internetowym Koncie Pacjenta. To będzie miejsce w którym pacjent będzie mógł skorzystać z e-usług w systemie ochrony zdrowia - podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, cytując słowa wiceministra Janusza Cieszyńskiego z poniedziałkowego  briefingu prasowego dotyczącego m.in. e-recept i projektu ustawy o Internetowym Koncie Pacjenta.

Wiceminister podkreślił, że korzyścią z Internetowego Konta Pacjenta będzie przede wszystkim dostęp do informacji o wystawionych receptach i udzielonych świadczeniach. Dodał, że założenie konta będzie proste.

- Wierzę, że większa transparentność jest niezbędna by prowadzić debatę o systemie ochrony zdrowia na uczciwych warunkach - ocenił.

Mówiąc o wdrażaniu e-recepty Janusz Cieszyński podkreślał: - Zależy nam, by system e-recepty był wprowadzony stopniowo. W tej chwili pilotaż trwa w Siedlcach i Skierniewicach, kiedy tylko będziemy gotowi ten system zostanie rozszerzony - zapowiedział wiceminister zdrowia.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum