Jak efektywnie zarządzać mniejszą placówką?

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Asseco Poland • • 02 października 2019 07:55

Obowiązek prowadzenia EDM i wystawiania e-dokumentów obejmuje wszystkie placówki, począwszy od prywatnych gabinetów lekarskich, poprzez przychodnie aż po duże szpitale. O tym, w jaki sposób mogą one sprawnie wdrożyć e-Usługi mówi Wojciech Kulbiński, menedżer ds. sprzedaży, Asseco Poland

Światowe trendy w służbie zdrowia coraz częściej stawiają pacjenta w centrum systemów opieki zdrowotnej. Dodatkowo placówki medyczne oczekują, że rozwiązania IT będą przyjazne dla lekarza, pielęgniarki i pozostałego personelu medycznego, wesprą ich w zakresie merytorycznym i uwolnią od papierkowej pracy. W tym celu powinny zapewniać szybki dostęp do informacji za pomocą m.in. rozwiązań mobilnych, integrację z innymi systemami i urządzeniami, jak też wstępne przetwarzanie dostarczanych danych. Ponadto oczekuje się, że będą gwarantować sprawną weryfikację procedur i przyjętych ścieżek decyzyjnych, zapewniać bezpieczeństwo oraz możliwości dokumentowania działań.


Przykładem takiego rozwiązania jest mMedica - jeden z flagowych produktów Asseco, który pozwala na sprawną informatyzację gabinetów lekarskich i przychodni, wspierając je w opiece nad pacjentem i podnosząc dostępność usług oraz jakości leczenia. Rozwiązanie zapewnia sprawny dostęp do e-Usług, jak e-Skierowania, e-Zwolnienia, e-Recepty, czy e-Rejestracja. Umożliwia prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej w zgodzie z wymaganiami prawnymi oraz obowiązującymi standardami. mMedica pozwala również na prowadzenie rozliczeń z płatnikami oraz pełnej komunikacji z Narodowym Funduszem Zdrowia, przy zachowaniu bezpieczeństwa gromadzonych danych. Dzięki dużej elastyczności, system można swobodnie rozbudowywać bez konieczności nabywania dodatkowych rozwiązań.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum