Internetowe Konto Pacjenta przypomni o recepcie. Nowa, ważna funkcjonalność IKP

Autor: oprac. KM • Źródło: Rynek Zdrowia07 sierpnia 2022 20:31

Nowa, ważna funkcja na IKP. Powiadomienie z systemu o konieczności wykupienia leku przed upływem okresu ważności e-recepty - to kolejna funkcjonalność Internetowego Konta Pacjenta, jaką chce wprowadzić Centrum e-Zdrowia.

Internetowe Konto Pacjenta przypomni o recepcie. Nowa, ważna funkcjonalność IKP
Internetowe Konto Pacjenta przypomni, kiedy wykupić lek. Nowa funkcjonalność na IKP Fot. AdobeStock
  • Centrum e-Zdrowia planuje nową, przydatną funkcje na Internetowym Koncie Pacjenta. Chodzi o przypomnienie o konieczności wykupienia leku na IKP
  • Powiadomienie pojawi się w systemie przed upływem 30-dniowego okresu ważności recepty na wskazany lek
  • To nie koniec nowości na Internetowym Koncie Pacjenta. Wśród innowacji pojawi się także m.in. nowa funkcjonalność - 8 tygodni do zdrowia

Konto Pacjenta przypomni, kiedy wykupić lek. Nowa funkcjonalność na IKP

W rozmowie z Rynkiem Zdrowia dyrektor Centrum e-Zdrowia Paweł Kikosicki poinformował o planowanym wdrożeniu nowej funkcjonalności w Internetowym Koncie Pacjenta. IKP przypomni o tym, że należy wykupić leki, zanim upłynie termin ważności recepty.

- Chcemy, by pacjent otrzymywał powiadomienie z systemu o konieczności wykupienia leku nim minie 30-dniowy okres ważności e-recepty - mówił Kikosicki.

Dodał, że Centrum e-Zdrowia będzie także udostępniać pacjentom "kolejne dane o zdarzeniach medycznych". - Po drugie, rozwijamy profilaktykę, która w ostatnim czasie zyskuje na znaczeniu - podkreślił.

Co jeszcze nowego w Internetowym Koncie Pacjenta?

Jak zauważył Paweł Kikosicki, "na całym świecie promuje się aktualnie rozwiązania zachęcające użytkowników do wstania z kanapy i podjęcia aktywności fizycznej, jak również zmiany nawyków żywieniowych".

- My też staramy się wpisać w ten trend i w ostatnim czasie, w ramach aplikacji mojeIKP, umożliwiliśmy dostęp do portalu Diety NFZ oraz uruchomiliśmy krokomierz, czyli rozwiązanie, dzięki któremu możemy sami śledzić liczbę wykonanych każdego dnia kroków - przypomniał szef CeZ.

Na tym nie koniec: niedługo z aplikacją mojeIKP będzie można również trenować, co umożliwi nowa funkcjonalność „8 tygodni do zdrowia” z bezpłatnymi planami treningowymi. 

Użytkownicy aplikacji mojeIKP znajdą w niej również numery telefonów, które ratują życie. Dostęp do tych numerów można uzyskać bez logowania, z ekranu startowego.

- Wraz z ratownikami medycznymi pracujemy też nad zupełnie nową funkcjonalnością, czyli pierwszą pomocą. Dowiemy się, jak postępować w sytuacjach kryzysowych, np. zatrzymania serca, podejrzenia udaru czy po wypadku - dodał Kikosicki.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum