III Konkurs Start-Up-Med: przed nami ostatni dzień głosowania!

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia30 maja 2021 13:45

Składanie biometrycznych podpisów przez lekarzy, wirtualna rzeczywistość w terapii depresji, zarządzanie lekami w domu - to kolejne przykłady polskich medycznych start-upów.

Wirtualna rzeczywistość znajduje zastosowanie także w medycynie; FOT. Shutterstock
  • Konkurs Start-Up-Med stwarza okazję do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (14-16 czerwca 2021 r.)
  • Do organizatorów tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło 50 projektów
  • Trwa internetowe głosowanie w ramach III Konkursu Start-Up-Med. Laureatów poznamy 14 czerwca

Do 31 maja (do północy) trwa internetowe głosowanie w ramach III Konkursu Start-Up-Med, który jest wydarzeniem towarzyszącym VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 14-16 czerwca 2021 r.).

Wpłynęło 50 projektów

Do organizatorów tegorocznej edycji Konkursu - Grupy PTWP, wydawcy portalu i magazynu Rynek Zdrowia - wpłynęło 50 projektów (termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 10 maja 2021 r.). Zgłoszenia zostaną ocenione przez Jury Konkursu. W ten sposób wyłonionych zostanie 10 finalistów.

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w trakcie VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni:

  • W głosowaniu Jury
  • W drodze plebiscytu internetowego (trwa do północy 31 maja 2021 r.) - jeden z projektów otrzyma nagrodę czytelników Rynku Zdrowia

Tu znajdziesz opisy zgłoszonych projektów i możesz zagłosować

Inwencja bez ograniczeń

Przebieg tegorocznej edycji Konkursu Start-Up-Med po raz kolejny dowodzi, że twórcy start-upów medycznych naszym kraju wykazują naprawdę bardzo dużą inwencję, między innymi w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii informacyjnych.

W portalu rynekzdrowia.pl prezentujemy rozwiązania zgłoszone do udziału w III Konkursie Start-Up-Med. Dzisiaj - oczywiście w dużym skrócie - o kolejnych trzech projektach.

  • System Lekoster - rozwiązanie IoT (internet rzeczy) dla pacjentów do zarządzania lekami w domu i podróży. System składa się z urządzenia IoT do samodzielnego prostego montażu przez pacjentów w miejscu lub miejscach przechowywania leków w domu i wspomagającej aplikacji mobilnej. Urządzenie jest możliwe również do zastosowania w trakcie podróży, w połączeniu z dedykowanymi pojemnikami. System Lekoster pomoże choremu w utrzymaniu systematyczności leczenia, właściwym zarządzaniu i przechowywaniu leków oraz dostarczy lekarzowi i farmaceucie cennych informacji na temat samopoczucia pacjenta monitorowanego w trakcie dawkowania leku.
  • IC Pen - system pomagający personelowi medycznemu tworzyć, przetwarzać i udostępniać dokumentację medyczną przy wykorzystaniu tabletów lub długopisów cyfrowych połączonych z systemem IC Pen. Kluczową cechą rozwiązania IC Pen jest możliwość składania podpisów biometrycznych. Dzięki temu każdy dokument medyczny może zostać zdigitalizowany i potwierdzony pisemnie, włączając w to formularze, zgody pacjentów czy zlecenia zabiegów medycznych. - IC Pen umożliwia wprowadzenie pełnej cyfryzacji dokumentacji medycznej bez żadnych wyjątków, czyniąc tym samym system informacyjny szpitala szczelnym i kompletnym - wskazują autorzy rozwiązania.
  • VR TierOne - rozwiązanie stosowane w leczenie depresji i stanów lękowych za pomocą wirtualnej rzeczywistości (VR); składa się z urządzenia medycznego i cyklu terapeutycznego. - Urządzenie medyczne pozwala na przejście do wykreowanego przez nas Wirtualnego Ogrodu Odrodzenia, pełną imersję w wirtualnej rzeczywistości i przeprowadzenie w tych optymalnych warunkach skutecznej terapii - tłumaczą twórcy VR TierOne. Terapia złożona z dwutygodniowego cyklu 8 sesji o długości do 20 minut, stanowi czas udziału pacjenta w terapeutycznej wirtualnej opowieści obfitującej w odpowiednie metafory, komunikaty i dobrane zadania poprawiające kondycję psychiczną pacjenta. VR TierOne stworzono jako pomoc terapeutyczną dla pacjentów, lekarzy, psychologów, rehabilitantów i terapeutów.

Okazja do promowania innowacji

Głównym celem Konkursu Start-Up-Med jest wybór i wyróżnienie start-upów tworzących najbardziej kreatywne innowacje obejmujące szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe.

Konkurs stwarza okazję do promowania najciekawszych innowacji i ich autorów, w tym możliwość zaprezentowania rozwiązań liderom sektora medycznego w Polsce podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom III Konkursu Start-Up-Med odbędzie się 14 czerwca 2021 r. podczas Gali VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.‌in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.  Na agendę VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych składa się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji.

Program Kongresu i rejestracja: hccongress.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum