×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Helimed wdrożył system PACS-IW

Autor: MSX/Rynek Zdrowia16 października 2013 11:44

W sieci 11 ośrodków diagnostycznych należących do Helimed Diagnostic Imaging wdrożono nowoczesny system PACS-IW z przeglądarką Universal Viewer firmy GE Healthcare. Jest to pierwsze komercyjne zastosowanie tego typu rozwiązania IT w Europie.

Helimed wdrożył system PACS-IW
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki wdrożeniu systemu diagności zyskują większe możliwości współpracy między sobą, zarówno w obrębie placówki, jak i poza nią. Mają swobodny dostęp zarówno do aktualnych zdjęć pacjenta, jak również do pełnego archiwum. Mogą przeglądać i zestawiać ze sobą dane zarówno na tzw. stacjach roboczych w ośrodkach diagnostycznych, jak i zdalnie na urządzeniach z zainstalowaną przeglądarką Universal Viewer. Oznacza to, że lekarz będący poza szpitalem będzie mógł w sytuacji kryzysowej szybko uzyskać dostęp do danych pacjenta z dowolnego miejsca.

Dzięki PACS-IW lekarz może także przeprowadzać szerokie konsultacje on-line ze środowiskiem lekarskim.

- Rozwiązanie pozwala na natychmiastową konsultację z innym radiologiem, znajdującym się nawet tysiące kilometrów od szpitala. To znacznie podnosi jakoś wykonywanych usług medycznych, a w wielu sytuacjach może uratować pacjentowi życie - wyjaśnia radiolog Artur Grochowski.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum