Golub-Dobrzyń: informatyzacja usprawni pracę szpitala

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2009 20:35

Szpital Powiatowy w Golubiu-Dobrzyniu przystąpił do programu "e-zdrowie".

Jak zapewnia Gazetę Pomorską Artur Piotrowicz, prezes spółki prowadzącej szpital, już samo podłączenie się do sieci ochrony zdrowia wprowadzi spore zmiany. Lekarze będą mogli prowadzić konsultacje online, przesyłać informacje o pacjencie – jego wyniki badań, w tym zdjęcia rentgenowskie.

Konsultacje przez internet będą mogli odbyć nie tylko z kolegami ze szpitala, ale i ze specjalistami z całej Polski. Skomputeryzowanie szpitala będzie szansą na utworzenie rejestracji do specjalisty przez internet.

Szpital podpisał już wstępną umowę z Urzędem Marszałkowskim, który realizuje projekt. Komputeryzacja ma zacząć się na początku przyszłego roku.

W tym roku lecznica wydała na modernizację ponad 818 tys. zł. Przybyły m.in. nowe aparaty EKG, aparat do znieczulania i inkubator. W 2010 r. wzbogaci się o nowy sprzęt wzbogaci się m.in. oddział płucny. Na zakupy lecznica przeznaczy 1,3 mln zł.

Zaplanowano też duży remont m.in. wymianę okien i remont instalacji centralnego ogrzewania. Na remonty szpital wyda w przyszłym roku ok. 2 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum