Gdańsk: problemy z zapisami do lekarza

Autor: AK, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2010 11:03

Przychodnia przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Gdańsku wprowadza nowy system informatyczny, dlatego są utrudnienia przy zarejestrowaniu się do lekarza.

Uniknięcie takich kolejek przy zapisach do specjalistów, to także kwestia organizacji.

– Będą z tego wymierne korzyści dla pacjentów. Uruchamiamy odrębne stanowisko dla osoby, która zajmować się będzie wyłącznie odbieraniem telefonów – zapewnia w rozmowie z Gazetą Wyborczą Leszek Klimaszewski, p.o. dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Dodaje, że telefoniczna rejestracja będzie możliwa jeszcze w tym tygodniu. Obecnie zapisać się do lekarza można jedynie osobiście.

Jak już podawaliśmy, kolejki do rejestracji w przyszpitalnych przychodniach, ustawiające się już o trzeciej nad ranem, to smutna rzeczywistość niektórych placówek szpitalnych. Okazuje się jednak, że część szpitali nie ma takich problemów a inne zmieniają organizację zapisów do lekarza, tak żeby pacjent mógł zarejestrować się do specjalisty w cywilizowany sposób.

Takich problemów nie ma np. Szpital Wolski w Warszawie. – Mamy Centrum Obsługi Pacjenta. Na wizytę do specjalisty można umówić się telefonicznie lub przez Internet – mówiła portalowi rynekzdrowia.pl Barbara Udrycka, rzecznik szpitala.

Jak tłumaczy, nie ma też praktyk ustalania dnia, w którym umawiane są wizyty do lekarzy danych specjalności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum