Fundacja K.I.D.S. zbiera środki na system zdalnej opieki dla pacjentów CZD

Autor: InfoWire/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2019 11:07

Fundacja Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali (K.I.D.S.) ruszyła ze świąteczną akcją "Zmieniajmy na dobre". Jej celem jest zbiórka, z której środki zostaną przekazane na sfinansowanie zaawansowanego systemu zdalnej opieki dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Aby zachęcić do wpłat stworzono interaktywny film, który pozwala spojrzeć na szpital oczami dziecka, rodziców i lekarzy. Główną bohaterką filmu jest 5-letnia dziewczynka, która trafia do Centrum Zdrowia Dziecka. Mała pacjenta jest przerażona, nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się wokół niej i co ją czeka.

Kolejna odsłona to spojrzenie na proces leczenia dziecka oczami towarzyszących jej rodziców. Natłok formalności, pośpiech, dezorientacja, niepokój i stres muszą być maskowane uśmiechem, aby chronić dziecko przed negatywnymi odczuciami. Ostatnia perspektywa pokazuje lekarzy, którzy każdego dnia muszą nie tylko wykazywać się niezwykłą wytrzymałością fizyczną i emocjonalną, ale także odpowiednim podejściem do pacjentów.

Przy okazji świątecznej akcji, Fundacja K.I.D.S. chce wykorzystać możliwości nowoczesnych rozwiązań z obszaru telemedycyny do stworzenia systemu zdalnej opieki, wprowadzając je na stałe do codzienności Centrum Zdrowia Dziecka, a w dalszej perspektywie także innych polskich szpitali.

Jak wyjaśnia dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka, system zdalnej opieki to olbrzymie wsparcie dla pacjentów, ponieważ zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych, a lekarzom daje możliwość lepszej oceny aktualnego stanu zdrowia tych pacjentów.

Na potrzeby zbiórki powstała strona https://zmieniajmynadobre.pl/

Więcej: infowire.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum