Facebook przypomni o badaniach medycznych; są jednak obawy

Autor: innpoland.pl/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2019 15:17

Facebookowe narzędzie o nazwie Preventive Health, już dostępne w USA, pozwala użytkownikom otrzymywać spersonalizowane przypomnienia o testach opieki zdrowotnej i szczepionkach. Choć w dbaniu o zdrowie nie ma nic złego, są obawy o dane medyczne.

FOT. John Karakatsanis/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Narzędzie koncentruje się na pozyskiwaniu informacji o badaniach przesiewowych w kierunku raka, badaniach kontrolnych serca i szczepionkach przeciw grypie. Pobiera wiek i płeć użytkownika z jego profilu na Facebooku i na tej podstawie udostępnia mu listę zalecanych "przeglądów" zdrowotnych. 

Przedstawiciele Facebooka zapewniają, że narzędzie ma być bezpieczne dla prywatności użytkownika i zachowywać pełną dyskrecję. Ma nie wyświetlać reklam, które byłyby powiązane ze stanem zdrowia użytkownika, np. w oparciu śledzenie odwiedzanych przez niego stron firm, czy specjalistów.

"Komentatorzy przypominają, że już dziś Facebook dzieli się z reklamodawcami informacjami ze swoich narzędzi - choćby kalendarzykiem menstruacji. A dane medyczne to wyjątkowo łakomy kąsek dla różnych koncernów farmaceutycznych i producentów suplementów. Zalecają więc zachowanie ostrożności w korzystaniu z narzędzia" - czytamy w serwisie innpoland.pl.

Więcej: innpoland.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum