Elbląg: szpital otrzymał dofinansowanie na informatyzację

Autor: elblag.pl/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2018 13:30

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu będą mogli korzystać z e-usług, a lekarze będą mieli łatwiejszy dostęp do dokumentacji. Informatyzacja szpitala pochłonie 19 mln zł, z czego prawie 16 mln to dofinansowanie z UE.

Elbląg: szpital otrzymał dofinansowanie na informatyzację. Fot. Archiwum

W ciągu półtora roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zostanie całkowicie zinformatyzowany. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Kompleksowa informatyzacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu - dostosowanie do ogólnopolskiego systemu informacji medycznej do platformy P1 i P2”.

Szpital z Regionalnego Programu Operacyjnego WiM 2014-2020 otrzymał 15 mln 916 tys. zł dofinansowania na ten cel. Całość zadania będzie kosztowała 18 mln 814 tys. zł.

Projekt zakłada rozbudowę i modernizację infrastruktury teleinformatycznej szpitala, wdrożenie nowych i integrację istniejących już rozwiązań aplikacyjnych, a także utworzenie portalu pacjenta. Realizacja projektu rozpocznie się 2 kwietnia. Jej zakończenie zaplanowano na 31 grudnia 2019 r.

Więcej: elblag.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum