Ekspert: rozwój telemedycyny jest światowym trendem, od którego nie ma odwrotu

Autor: polskatimes.pl/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2019 09:33

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy telemedycynę głównie do zdalnej diagnostyki i późniejszej rehabilitacji. Umożliwia to zapewnienie pacjentom z odległych zakątków świata dostęp do specjalistów, który inaczej jeszcze przez wiele lat byłby niemożliwy - mówi prof. nadzw. Piotr H. Skarżyński z zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach.

Ekspert: rozwój telemedycyny jest światowym trendem, od którego nie ma odwrotu
Prof. nadzw. Piotr H. Skarżyński; FOT. PTWP

Centrum w Kajetanach rozwija swoje placówki nie tylko w Polsce, ale też na Ukrainie, Białorusi, w Azji Środkowej i w Afryce. Jak mówi Piotr H. Skarżyński, zachowanie standardów zapewnia rozwój usług telemedycznych i edukacja personelu.

- Rozwiązania telemedyczne pozwalają zdalnie wspierać lokalnych pacjentów - wyniki ich badań są oceniane i interpretowane w Polsce, a w bardziej skomplikowanych przypadkach możliwe jest prowadzenie konsultacji online z udziałem specjalistów z Kajetan - czytamy w rozmowie z prof. nadzw. Piotrem Skarżyńskim w polskatimes.pl.

Specjalista dodaje, że podnoszenie kompetencji personelu z odległych zakątków świata i dbałość o ich rozwój naukowy zajmuje dużo czasu i wymaga więcej wysiłku, niż w przypadku ośrodków w Polsce, ale - według niego - to niezbędna inwestycja i przynosi efekty, choć dopiero w dłuższej perspektywie.

W jego opinii dynamiczny rozwój telemedycyny jest światowym trendem, od którego nie ma odwrotu. 

Więcej: polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum