EDM w 2022 roku obowiązkowa. Potem obligatoryjna w rozliczeniach z NFZ
EDM. O elektronicznej dokumentacji medycznej mówił w czwartek, 24 lutego, w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przypominał, że w 2022 roku EDM będzie obowiązkowa, a od przyszłego roku również obligatoryjna w rozliczeniach z NFZ.

- O elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) mówił w czwartek, 24 lutego, w Sejmie wiceminister zdrowia
- - Od 1 lipca tego roku wprowadzamy już obowiązek elektronicznej dokumentacji medycznej, a od 1 stycznia przyszłego roku także będzie to rozliczanie na podstawie z NFZ na podstawie właśnie dokumentacji elektronicznej - zapowiadał Waldemar Kraska
- - Myślę, że ten proces przebiega dość płynnie i może szczególnie osoby starsze – mówię o pracownikach ochrony zdrowia - nie są do tego procesu przekonane - przyznawał
O EDM w Sejmie. Jak wygląda proces wdrażania e-dokumentacji?
Jak będzie wyglądało w najbliższych latach podejście do cyfryzacji dokumentacji medycznej – pytała w Sejmie posłanka Barbara Dziuk z Prawa i Sprawiedliwości. Dodała, że dokumentacja medyczna w formie elektronicznej wciąż nie funkcjonuje tak jak powinna.
Na pytania odpowiadał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
- Do elektronicznej dokumentacji medycznej przywiązujemy bardzo ważną rolę, ponieważ to zdecydowanie ułatwia działanie w systemie. Nie tylko mówimy o oświadczeniu dawcy, ale także rozliczanie się z Narodowym Funduszem Zdrowia - zapewnił Kraska.
Elektroniczna dokumentacja medyczna w 2022 roku obowiązkowa
Przypomniał, że w 2022 roku wprowadzony zostanie obowiązek elektronicznej dokumentacji medycznej.
- Od 1 lipca tego roku wprowadzamy już obowiązek elektronicznej dokumentacji medycznej, a od 1 stycznia przyszłego roku także będzie to rozliczanie na podstawie z NFZ na podstawie właśnie dokumentacji elektronicznej - zapowiadał wiceminister.
Dodał, że EDM zdecydowanie usprawni i poprawi jakość zarządzania w ochronie zdrowia.
- Myślę, że ten proces przebiega dość płynnie i może szczególnie osoby starsze – mówię o pracownikach ochrony zdrowia - nie są do tego procesu przekonane. Wydaje się jednak, że wszyscy się do tego przekonują, bo zdecydowanie to usprawnia pracę służby zdrowia, poprawia jakość, przyspiesza także świadczenia - oceniał Waldemar Kraska.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)