×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

E-zdrowie nabiera tempa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia08 lutego 2019 08:22Aktualizacja: 08 lutego 2019 08:26

To będzie przełomowy rok pod względem cyfryzacji polskiej służby zdrowia. O rynek walczą już firmy prywatne - podaje piątkowa (8 lutego) "Rzeczpospolita".

E-zdrowie nabiera tempa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", "Asseco Poland w piątek ogłosi nową usługę: aplikację na smartfony skierowaną do pacjentów".

- Ważne jest, aby zarówno pacjent, jak i jednostki medyczne posiadały narzędzia upraszczające wzajemną wymianę informacji - podkreśla w rozmowie z gazetą Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

Rozwój aplikacji mobilnych i telemedycyny wpisuje się w scenariusz cyfryzacji polskiej służby zdrowia - zaznacza gazeta.

- Plany Ministerstwa Zdrowia na 2019 r. są bardzo ambitne: pełne wdrożenie e-recepty, pilotaż e-skierowania, wdrożenie nowych funkcjonalności na internetowym koncie pacjenta i przygotowanie do wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej - wymienia w rozmowie z "Rz" Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację.

Dodaje, że "aktualnie trwa włączanie do systemu e-zdrowie wszystkich gabinetów, przychodni, szpitali i izb przyjęć".

"Na cyfryzację usług medycznych stawia cała Unia Europejska. Tylko do 2020 r. Polska otrzyma w ramach europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych niemal 13 miliardów złotych na działania związane z ochroną zdrowia Polaków, w tym na rozwój infrastruktury i telemedycyny" - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum