E-zdrowie informuje o pracach serwisowych systemu ZSMOPL. Przerwa potrwa ponad dobę

Autor: oprac. JKB • Źródło: ezdrowie.gov.pl, Rynek Zdrowia14 lipca 2022 08:30

E-zdrowie przekazało, że w dniach 13-14 lipca potrwają prace serwisowe na środowisku ewaluacyjnym. Tym samym będzie przerwa w dostępnie do portalu EWA-ZSMOPL.

E-zdrowie informuje o pracach serwisowych systemu ZSMOPL. Przerwa potrwa ponad dobę
Ogłoszono przerwę serwisową w funkcjonowaniu ważnego portalu. Fot. AdobeStock
  • E-zdrowie regularnie informuje o możliwych utrudnieniach w dostępie do poszczególnych portali wewnętrznych
  • Tym razem w dniach 13-14 lipca ze względu na planowane prace serwisowe będą utrudnienia w dostępie do portalu EWA-ZSMOPL
  • Przypomnijmy: portal ZSMOPL umożliwia np. monitorowanie na poziomie detalicznym i hurtowym obrotu lekami i przekazywanie tych danych do właściwych organów

Utrudnienia w pracach portalu

E-zdrowie podało do informacji, że ze względu na prace serwisowe, jeden z wewnętrznych portali nie będzie funkcjonował.

"Uprzejmie informujemy, że od dnia 13 lipca 2022 roku od godziny 9:00 do dnia 14 lipca br. do godziny 16:00 planowane są prace serwisowe na środowisku ewaluacyjnym. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do portalu EWA-ZSMOPL. Za utrudnienia przepraszamy" – czytamy w komunikacie.

Projekt monitorowania obrotu produktami leczniczymi

Przypomnijmy: wspomniany portal ZSMOPL to Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi jest odpowiedzialny za umożliwienie m.in. monitorowania na poziomie detalicznym i hurtowym obrotu lekami oraz przekazywanie tych informacji do właściwych organów.

Z kolei głównym celem ZSMOPL jest usprawnienie procesów biznesowych związanych z dostępem do informacji o obrocie produktami leczniczymi. Obowiązek raportowania do ZSMOPL rozpoczął się dnia 1 kwietnia 2019 roku.

Co ważne, do podstawowych funkcjonalności systemu należy zaliczyć przede wszystkim gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie danych dotyczących obrotu produktami monitorowanymi w tym:

  • produktami leczniczymi dopuszczonymi do obrotu na terytorium RP,
  • refundowanymi wyrobami medycznymi i środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego dopuszczonymi do obrotu na terytorium RP,
  • produktami leczniczymi pochodzącymi z importu docelowego i interwencyjnego.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum