E-zdrowie. Nowy projekt już w przyszłym roku. Do 30 listopada pacjenci proszeni o uwagi

Autor: oprac. KM • Źródło: Centrum e-Zdrowia22 listopada 2022 14:00

Do 30 listopada trwają konsultacje społeczne projektu regulaminu „Pacjent w centrum e-zdrowia”. Do udziału zaproszone są organizacje pacjentów i pacjenci. Konsultacje mają wzmocnić wpływ pacjentów na rozwój e-zdrowia w Polsce.

E-zdrowie. Nowy projekt już w przyszłym roku. Do 30 listopada pacjenci proszeni o uwagi
Nowa inicjatywa ma przyczynić się do podkreślenia i wzmocnienia roli pacjenta w rozwoju e-zdrowia. Fot. Adobestock
  • Do 30 listopada trwają konsultacje społeczne projektu regulaminu „Pacjent w centrum e-zdrowia”. Centrum e-Zdrowia prosi o przesyłanie uwag na adres pacjentwcez@cez.gov.pl
  • CeZ chce poznać opinie organizacji pacjenckich i pacjentów na temat procesu wyboru zgłoszonych pomysłów oraz formularza, za pośrednictwem którego organizacje pacjentów będą mogły zgłaszać swoje pomysły
  • –  Ufamy, że planowana przez Centrum e-Zdrowia nowa inicjatywa przyczyni się do podkreślenia i wzmocnienia roli pacjenta w rozwoju e-zdrowia –  zaznacza dyrektor Centrum e-Zdrowia Paweł Kikosicki

Centrum e-Zdrowia uruchomi nowy projekt. Teraz zaprasza do konsultacji

Centrum e-Zdrowia planuje uruchomić projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” w I kwartale 2023 r. Jego głównym celem jest zaangażowanie pacjentów i organizacji pacjenckich w proces planowania rozwoju e-zdrowia. CeZ liczy na to, że "doświadczenie i praktyczna znajomość funkcjonowania systemu ochrony zdrowia przełoży się na propozycje cennych inicjatyw".

Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia, zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu „Pacjent w centrum e-zdrowia”. - Chcemy bardziej otworzyć się na inicjatywy organizacji pacjentów - podkreśla.

Uwagi można wysyłać do 30 listopada

–  Projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” to zmiana sposobu myślenia. Do tej pory CeZ tworzył rozwiązania dla pacjentów, teraz pacjenci będą mogli projektować je razem z nami. To element naszej nowej polityki tworzenia aplikacji i systemów wspólnie z ich użytkownikami – dodaje Kikosicki.

– Wierzymy, że włączenie organizacji zrzeszających pacjentów w proces tworzenia nowych e-usług, ale także w rozwój już istniejących, sprawi, że powstałe w ten sposób narzędzia będą realnie odpowiadać potrzebom pacjentów – zaznacza szef CeZ.

Do 30 listopada trwają konsultacje społeczne projektu regulaminu „Pacjent w centrum e-zdrowia”. CeZ prosi o przesyłanie uwag na odpowiednim formularzu na adres pacjentwcez@cez.gov.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum