×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

E-receptę przetestują pierwsi pacjenci. Będą leki na SMS lub PIN

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 22 lutego 2018 12:14

Do końca lutego, w ramach pilotażu, z e-recepty będą mogli skorzystać pierwsi pacjenci. Chory dostanie w przychodni bądź szpitalu kod kreskowy - SMS-em lub na papierowym wydruku. Aptekarz zeskanuje kod i zobaczy w komputerze wystawioną przez lekarza receptę. Ale będzie też inny sposób na wykup leków: specjalny PIN plus dowód osobisty.

E-receptę przetestują pierwsi pacjenci. Będą leki na SMS lub PIN
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wylegitymujemy się, podamy PIN i dzięki temu farmaceuta będzie miał wgląd we wszystkie nasze recepty, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Żeby to jednak zadziałało, chory będzie musiał założyć Internetowe Konto Pacjenta i zezwolić aptekarzowi na dostęp do recept.

Jak przekonuje w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną odpowiedzialny za informatyzację służby zdrowia wiceminister Janusz Cieszyński, wprowadzenie e-recept skróci czas ich wystawiania. Twierdzi, że każdy lekarz zaoszczędzi codziennie ok. pół godziny, a pacjenci nie będą odsyłani "z kwitkiem" z apteki z powodu błędów lekarzy.

Co więcej, po receptę nie zawsze trzeba będzie udać się do przychodni. Lekarz będzie mógł ją wypisać zdalnie - po konsultacji telemedycznej.

Do końca br. e-receptę będą realizować wszystkie apteki w kraju, a od 2020 r. obowiązkowo wydawać ją będą wszyscy lekarze. 

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum